Информация

Гібриди соняшнику. Коментарі, відгуки, рекомендації.

В минулому номері журналу «Агроном» були відмічені  особливості гібридів соняшнику Федот, Ларісса, Бонд, Рембо селекцією, насінництвом і виробництвом яких займається НВТ «Насіння».

Ми отримали відгуки та коментарі  від агрономів та керівників господарств по результатам вирощування даних гібридів.

В СТОВ «Перемога» Золотоніського району Черкаської області вирощувався гібрид соняшнику Федот. Отримано врожай 30 ц/га. Перевага гібриду – короткий період вегетації. Гібрид швидко розвивається і використовує весняну вологу майже до періоду наливу насіння, що надзвичайно важливо при літній посусі. Один - два дощі в період вегетації Федоту дають можливість отримати хороший врожай.  Ще одна перевага Федота – можливість пожнивного використання.

В фермерському господарстві с.Стайки Кагарлицького району Київській області отримано врожай гібриду соняшнику Федот 26 ц/га. Відмічено дружні сходи та стрімкий процес вегетації.

По Херсонській області в 2012 році фермерськими господарствами в умова надзвичайної посухи отримано врожай Федота 10-12 ц/га в той час як гібридів інших селекцій отримано по 3-5 ц/га.

Гібрид Ларісса сподобався дуже розвинутою вегетаційною системою рослин з потужним кореневищем. Добре переносить посуху. Дає можливість гарантовано отримати стабільний врожай. В Барвінківському районі Харківської області гібрид показав врожайність 30 ц/га, в Бердянському районі Запорізької області – 24-26 ц/га.

Директор ТОВ «Агросоюз –Поділля» Скуфінський Олег Іванович з м. Хмільник Вінницької області висловив свою думку про гібрид соняшнику Бонд: «Відомо, що захист соняшнику від бур’янів коштує багато і крім того далеко не завжди ґрунтові гербіциди забезпечують чисті від бур’янів поля. В зв’язку з цим, багато провідних фірм світу, які займаються селекцією сільськогосподарських культур, створили гібриди стійкі до гранстару та євролайтингу. Питання боротьби з бур’янами було вирішене, але ціна цих гібридів залишається досить високою. Саме тоді на допомогу приходять гібриди Бонд і Рембо (селекція та насінництво компанії «Кволіті Кропс», Румунія та  ТОВ «НВТ «Насіння», Україна) , які відповідають всім вимогам до гібридів інтенсивного типу і дають урожай, що не поступається найвідомішим імпортним гібридам соняшнику».

В ФГ «Єгерська» Новотроїцького району Херсонської області відмічена надзвичайна посухостійкість гібриду соняшнику Бонд. Незважаючи на сильну посуху 2012 року, врожайність «Бонду» склала 20 ц/га.

ППА «Вікторія» Погребищенського району Вінницької області  в 2012 році вирощувався гібрид соняшнику Бонд на площі 90 га. Було отримано врожай 26 ц/га при вологості 9%. Наряду з «Бондом» в господарстві вирощувались ще декілька відомих гібридів соняшнику іноземної селекції. По стійкості до гранстару «Бонд» був на рівні гібридів найвідоміших іноземних фірм, а в деяких випадках переважав.

Гібрид Рембо вирощувався в 2012 році в Приморському районі Запорізької області ФГ Зетченко. В умовах надзвичайно сильної посухи отримано врожай 18 ц/га . В Уляновському районі Кіровоградської області ряд фермерських господарств вирощували гібрид Рембо і отримали  врожай 24-26 ц/га. Перевага даного гібриду – стійкість до гранстару, стійкість до посухи.

Агрономічна служба ТОВ НВТ «Насіння» просить сільгоспвиробників, що вирощують гранстаростійкі гібриди соняшнику Бонд та Рембо дотримуватись рекомендацій по застосуванню гербіцидів. Перед внесенням препаратів необхідно враховувати стан посівів та погодні умови. Так в посушливому 2012 році в деяких районах України на посівах соняшнику температура на поверхні землі доходила до 60 °С.  В таких умовах рослини знаходяться в пригніченому стані. Обробку гербіцидами бажано перенести до зниження температури та проводити обробку препаратами з мінімальними концентраціями та з використанням антистресових препаратів.

Будемо раді отримати відгуки, коментарі та побажання від сільгоспвиробників, що вирощували гібриди соняшнику виробництва ТОВ НВТ «Насіння».

 

На страницах ТОВ НВТ «Насіння» Вы можете купить семена подсолнечника в Киеве и Киевской области или заказать семена почтой с доставкой по всей Украине. Чтобы купить семена подсолнечника в Киеве и Киевской области Вы можете связаться с нами по адресу ул. Крымского 4а, офис 113, г. Киев, или позвонить Вам по телефону +38 (050) 469 64 80, +38 (067) 503 62 00. Если Вы хотите купить семена  зерновых , а именно купить семена кукурузы, то мы предоставим Вам лучшие сорта: Кадр 267 МВ, Кремень 200 СВ, Любава 279 МВ. Если же Вы хотите купить семена масличных, а именно купить семена подсолнечника, то мы предоставим Вам лучшие сорта: Ларисса, Ясон, Федот, Армагеддон, Украинское солнышко, Украинский F1,  Солнечное настроение, Бонд, Матадор, Дракон.